Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta została wzbogacona o kolejną grupę specjalności żelkotowych - BÜFA Pearl Effect Gelcoat.  Są to żelkoty zbudowane na bazie wysokogatunkowych żywic ISO/NPG, stabilizowanych na działanie promieniowania UV.

Efekt perły to „mienienie” się powierzchni, poprzez zastosowanie odpowiednich mieszanek, powodujących rozpraszanie i odbijanie promieni światła. To ciekawe zjawisko jest widoczne przede wszystkim na ciemnych kolorach jak czerń, ciemny błękit, purpura itp. Nowa linia produktów znajduje zastosowanie zarówno w budowie elementów przeznaczonych dla motoryzacji, sprzętu wypoczynkowego jak i branży marine.

 

Żelkoty BÜFA Pearl Effect Gelcoats aplikuje się poprzez natrysk pistoletem kubkowym lub żelkociarką, bez użycia warstwy żelkotu transparentnego jak w przypadku żelkotów metalik. Aplikacja żelkotu BÜFA Pearl Effect jest tak prosta, jak aplikacja innych żelkotów natryskowych. Powierzchnia żelkotu po utwardzeniu daje się polerować bez utraty efektu na powierzchni. Możliwe jest również wykonywanie łatwych napraw powierzchni poprzez natrysk nowej warstwy i jej wypolerowanie.

 
 
Żelkot efekt perły
 

Stosując BÜFA Pearl Effect Gelcoats uzyskają Państwo następujące korzyści:

  • tworzenie powłok żelkotowych o niespotykanych walorach estetycznych
  • wprowadzanie na rynek luksusowych linii produktów własnych
  • dobrór własnego koloru i efektu perły do Państwa oczekiwań
 
 

Żelkoty o efekcie perły można natryskiwać przy pomocy standardowych żelkociarek zarówno z mieszaniem zewnętrznym jak i wewnętrznym.            

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełną gamę profesjonalnych aparatów do natrysku żelkotu firmy BÜFAtec  z pistoletami Century oraz  pistoletami airless firmy BINKS.

Przykładowe wydajności:

Żelkociarka ES1          do 1,6 l/min

MD4 MK 2                 do 4 l/min

BETA 3                       do 4 l/min

UNI 125                      do 6 l/min

SIGMA 6                    do 12 l/min
 Md4
Wszelkie zapytania prosimy kierować do naszych przedstawicieli handlowych, którzy dysponuja również próbkami żelkotó "perłowych".