Drukuj
Odsłony: 11308

2Jednym z głównych profilów produkcyjnych BÜFA Composite Systems jest wytwarzanie uniepalnionych systemów poliestrowych, które spełnią najwyższe wymagania przeciwogniowe a z drugiej strony będą łatwe w przetwórstwie. Zastosowanie produktów niepalnych ma na celu ochronę życia ludzkiego oraz środowiska. Uniepalnione kompozyty zmniejszają ryzyko katastrofy budowlanej, kolejowej lub w ruchu lądowym.

Liczne katastrofy ostatnich lat obserwowane w branży transportowej w kraju i zagranicą pokazało jak bardzo ważne jest stosowanie w środkach transportu systemów uniepalnionych dla zagwarantowania bezpieczeństwa podróżnych.

Dla branży transportowej w szczególności do produkcji kompozytów montowanych w autobusach możemy państwu zaproponować najnowszy zoptymalizowany system uniepalniony produkcji BUFA Composite Systems na bazie żelkotu BÜFA-Firestop GC S 220-S i zywicy uniepalnionej BÜFA-Firestop 8170-W-1.

Zgodnie z filozofią BÜFA system niepalny nie zawiera szkodliwych dodatków tj. halogenki i trójtlenek antymonu. Grupa produktów została tak skonstruowana aby zapewnić optymalną ochronę antyogniową(w szczególności w laminatch stosowanych w komorach silników) zgodne z wymogami stawianymi w branży a z drugiej strony posiada doskonałe właściwości przetwórcze.

 

W systemie zastosowano specjalnie zmodyfikowane gradacje uniepalniaczy które z jednej strony efektywnie niepalniają laminat a z drugiej strony pozwolają na przetwarzanie jednej żywicy w kilku technologiach(tj. laminowanie ręczne, natrysk ciętego rovingu, RTM czy infuzja).

Oprócz dużej uniwersalności nowy system niepalny BÜFA cherakteryzuje się bardzo małą emisją dymów, niską lepkością oraz szybkim utwardzaniem w cienkich sekcjach. Dodatkową zaletą produktu jest niska gestość żywicy BÜFA-Firestop 8170-W-1 pozwalająca na wytwarzanie stosunkowo „lekkich” kompozytów niepalnych. Żelkot BÜFA-Firestop GC S 220-S bazuje na elastycznej żywicy izoftalowej i dostępny jest w szerokiej gamie kolorów.

4 7 3

Korzyści stosowania systemu uniepalnionego S220 / 8170-W-1: 

System zgodny jest z następującymi standardami uniepalnienia dotyczącymi branży pojazdów mechanicznych:

Aby uzyskać więcej informacji na tematy opisywane w artykule, prosimy o kontakt z autorem artykułu oraz z naszymi Doradcami technicznymi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie  raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołącz do Newslettera

 

Marcin Faron
Konsultant techniczny
Biuro w Krakowie
kom. 609 115 122
fax 058 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Marcin Faron