ui logoUnited Initiators dostępny w naszej ofercie!

Z przyjemnością informujemy, iż nasza oferta produktowa została wzbogacona o kolejną linię produktów, tym razem z grupy ekologicznych utwardzaczy. Od stycznia 2012 zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem w branży kompozytów utwardzaczy produkcji UNITED INITIATORS.

Stuletnie doświadczenie czyni UNITED INITIATORS liderem na rynku innowacyjnych wysokiej klasy katalizatorów reakcji polimeryzacji. Dzięki najnowocześniejszej i największej instalacji w Pullach, UNITED INITIATORS jest jednym z głównych producentów nadtlenków i nadsiarczanów na całym świecie. Dodatkowe wyposażenie do produkcji nadtlenków organicznych w USA i Australii, a także nadtlenków nieorganiczne w Chinach pozwala dostarczać produkty bezpośrednio na całym świecie.

 

ui fabrykaUNITED INITIATORS jako jeden z pierwszych producentów na rynku kompozytów opracował i wprowadził na rynek bezftalanowe utwardzacze. Wyeliminowanie rozpuszczalników ftalanowych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony pracownika w miejscu pracy. W czasie procesów przetwórczych ftalany wyparowują tworząc szkodliwe dla zdrowia pary powodujące uczulenia i podrażnienia błon śluzowych. Zmiana rozpuszczalników spowodowała dodatkowo obniżenie lepkości utwardzaczy co skutkuje łatwiejszym wymieszaniem z żywicami, a z drugiej strony uzyskano produkt o obniżonej gęstości (o ok. 14%) w stosunku do systemów konkurencyjnych czyniąc je bardziej wydajnymi i ekonomicznymi.

Korzyści: 

  • Brak rozpuszczalników opartych na ftalanach i związkach aromatycznych
  • Dobra charakterystyka utwardzania
  • Niska lepkość
  • Niska gęstość
  • Większa wydajność
  • Proste dozowanie opakowania

Dodatkowym atutem zaproponowanym przez UNITED INITIATORS jest wprowadzona modyfikacja opakowań.

Nowa linia opakowań Ecovent to:

  • Skala liniowa pozwalająca rejestrować proces dozowania
  • Większa waga opakowania zapewnia lepszą stabilność i jednorodność grubości ścianki
  • Boczne ożebrowanie poprawia stabilność podczas transportu i przechowywania

curox tabela 

Dodatkowe informacje na temat aplikacji powyższego sytemu mogą Państwo zasięgnąć u naszych Przedstawicieli Techniczno – Handlowych.

Zapraszamy do współpracy!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie  raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołącz do Newslettera

 

Marcin Faron

Przedstawiciel handlowy
Doradca techniczny

Biuro w Krakowie
kom. 609 115 122
fax 058 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marcin Faron