Robot1Postęp technologiczny oraz obniżanie jednostkowych kosztów produkcji to tylko niektóre przesłanki za wprowadzeniem automatyzacji produkcji. Wydajność pracy jest zdecydowanie większa w przypadku użycia robotów przemysłowych niż przy pracy ręcznej. Co więcej, automatyzacja takich czynności jak np. natrysk żelkotu  wpływa na podniesienie jakości natryskiwanych powierzchni oraz na ustabilizowanie tej jakości na bardzo wysokim poziomie. Linie zrobotyzowane są zwykle kompletnie oddzielone od reszty pomieszczeń produkcyjnych,  wymagają minimalnej ingerencji personelu i dlatego, pracując w „niezakłóconym środowisku”, przyczyniają się do zminimalizowania odpadów i jeszcze większej wydajności procesu.

 

 

Również kontrola parametrów procesu przy produkcji z wykorzystaniem manipulatorów jest bez porównania lepsza niż przy produkcji ręcznej. Z drugiej strony należy pamiętać, iż początkowy koszt Robot1inwestycyjny przy budowie linii automatycznego malowania jest stosunkowo wysoki. Jednak w większości przypadków, przy dużym wykorzystaniu mocy produkcyjnych, koszt ten więcej niż równoważy koszt siły roboczej potrzebnej do malowania ręcznego i komplikacje jakościowe pojawiające się dużo częściej na liniach niezautomatyzowanych.
 
Wybrane zalety wykorzystania robota:
  • zwiększenie ilości natryskiwanych elementów w jednostce czasu
  • zapewnienie stałej, wysokiej jakości produkcji
  • zmniejszenie zużycia surowca oraz odpadów
  • zmniejszenie kosztów produkcji poprzez redukcję zatrudnienia
  • możliwość obsługi kilku stanowisk przez jednego robota
  • możliwość monitorowania i zapamiętywania parametrów produkcyjnych (ilości materiałów, kolejności form, czasu natrysku, itp…)
  • możliwość pracy bez względu na stężenie  par styrenu

Już od pewnego czasu korzystając z know - how naszej spółki – siostry BÜFAtec z Hiszpanii możemy oferować naszym klientom kompleksowe wdrożenie technologii produkcji przy użyciu robota. Projektujemy stanowiska do zrobotyzowanego nanoszenia powłok żelkotowych jak również żywicy i ciętego rovingu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Przykłady opracowania koncepcji kompleksowego wdrożenia robota: 
Robot2
 
Robot3
 
Robot4