Drukuj
Odsłony: 6449

Dozowniki BÜFAtec – efektywny sposób na gospodarowanie surowcami

026-0250Większość producentów wytwarzających kompozyty metodą ręczną spotyka się z problemem powstawania zbyt dużej ilości odpadów, które niejednokrotnie stanowią pozostałości poprodukcyjne w postaci zżelowanej żywicy i zelkotu. Niestety często powszechną praktyką produkcyjną jest odmierzanie żywicy na „oko” lub przy pomocy chochli lub innych pomysłowych „miarek”, co prowadzi do odmierzania nadmiernej ilości żywicy/żelkotu.

Efekt końcowy jest taki że nadmiar pobranej żywicy zostaje wlaminowany w laminat lub pozostałość zżelowanej żywicy trafia na skład odpadów. Pomijam wygląd podłogi w zakładzie produkcyjnym w szczególności w miejscu poboru surowców, która lubi się kleić. Tak nieprofesjonalne podejście do kultury pracy znacząco podwyższa koszty produkcji małego jak i dużego przetwórcy.

 

026-4730Niewielka inwestycja w tak proste urządzenia jakim są dozowniki w istotny sposób obniża ilość generowanych odpadów poprodukcyjnych a z drugiej strony pozwala na lepszą kontrolę przebiegu procesu produkcyjnego (właściwe proporcje przyspieszacza i utwardzacza gwarantują powtarzalność produkcyjną i własciwe utwardzanie laminatu). Jest to idealne rozwiązanie przy wdrażaniu i posługiwaniu się diagramami laminowania.

Konstrukacja dozowników zapewnia ich wysoką bezawaryjność oraz wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Prosta, nieskomplikowana metoda pomiaru ilości cieczy umożliwia pompowanie jej bezposrednio z kanistra, hoboka lub beczki.

026-4711Najważniejsze zalety:

Dane techniczne:

Przeglad standardowych dozowników firmy BÜFAtec.

tabelka

bufaZespół Baltazar Kompozyty zaprasza do testowania dozowników podczas trzeciej edycji targów Kompozyt Expo 2012 w Krakowie. Zapraszamy na stoisko A7

Więcej informacji można uzyskać od naszych Przedstawicieli Techniczno-Handlowych.

 

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie  raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołącz do Newslettera

 

Marcin Faron

Przedstawiciel handlowy
Doradca techniczny

Biuro w Krakowie
kom. 609 115 122
fax 058 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marcin Faron