Drukuj
Odsłony: 11006

Do czego służy pasta klejąca cz.3bondingpastes

Warunki stosowania, rodzina past klejących, zastosowanie oraz parametry podstawowych produktów Jak przygotować powierzchnię materiału sklejanego? Warunki stosowania. Powierzchnia połączenia elementów klejonych powinna być sucha i wolna od zanieczyszczeń. Najlepiej gdyby powierzchnia była wykończona na szorstko, ponieważ ułatwia to znacznie wiązanie. Temperatura otoczenia powinna wynosić pomiędzy 18 i 23 ° C, temperatura materiału powinna również mieścić się w 18 i 23 °C.

Jeśli pasta klejąca jest mieszana z utwardzaczem ręcznie, po dodaniu utwardzacza do pojemnika należy pastę intensywnie wymieszać, aby zapewnić jednolita zawartość utwardzacza w masie produktu. Produkt powinien być przechowywany w dobrze zamkniętych kontenerach, w ciemnym i suchym pomieszczeniu.

Czas przechowywania pasty klejącej to standardowo najmniej 3 miesiące w nieotwartych oryginalnych kontenerach w temperaturze w zakresie od 5°C do 20°C. Czas żelowania i dotwardzania może się zmieniać wraz z czasem przechowywania. Należy zauważyć, że wysokie temperatury przyspieszają proces utwardzania, a niskie spowalniają go. Nigdy nie należy wlewać z powrotem do puszki masy zmieszanej z utwardzaczem/katalizatorem.

Rodziny past klejacych

Rozróżniamy wiele rodzin past klejących firmy BÜFA:

 kleje t5

Zastosowanie oraz parametry podstawowych produktów

kleje p1

kleje t1

kleje t2

kleje p2

kleje t3

kleje t4

A więc jak wynika z powyższych tabel warto zastanowić się nad zastosowaniem past klejących przy produkcji różnorodnych wyrobów z laminatu, ponieważ poprzez zastosowanie odpowiedniego kleju możemy uzyskać:

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat zapytaj autora artykułu.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie  raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołącz do Newslettera

 

Sebastian Kosicki

Przedstawiciel handlowy
Doradca techniczny

Biuro w Gorzowie Wlkp.
kom. 605 041 771
fax 58 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kosicki 200x170