bpNowy tani klej poliestrowy od wiodącego niemieckiego producenta specjalności BÜFA Gelcoat Plus.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów poszukujących zbrojonego kleju o dużej wytrzymałości i niskiej cenie, do zastosowania w mało i średnio wymagających aplikacjach, BÜFA Gelcoat Plus wprowadza na rynek nowy klej poliestrowy o nazwie Oldopal 794-0600.

Produkt ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie klejone laminaty nie są poddawane wysokim zmiennym siłom oraz nie są narażone na wysokie temperatury, a wymagane są niskie koszty klejenia. Idealnym zastosowaniem dla kleju Oldopal 794-0600 są:

- niewielkie jednostki pływające

- zbiorniki i pojemniki

- laminaty techniczne.

Zaletą produktu oprócz wytrzymałości i ceny jest również optymalny poziom gęstości - klej w porównaniu do konkurencyjnych produktów w tej samej klasie ma gęstość niższą o 10-20%, co owocuje jego mniejszym zużyciem.

Klej Oldopal 794-0600 jest klejem zbrojonym włóknem szklanym, posiada wskaźnik utwardzacza oraz dość dużą rozpiętość czasu żelowania, wynoszącą 30-45 minut. Produkt utwardzany jest standardowym nadtlenkiem MEKP, np. Curox M302. Istnieje wariacja ww. kleju pod nazwą Oldopal 794-0601, która różni się tym, że nie jest zbrojona włóknem szklanym, dzięki czemu zapewnia trochę niższe parametry wytrzymałościowe ale jednocześnie daje mozliwość aplikacji maszynowej kleju np. za pomocą maszyny Gamma 4BPU, co pozwala na zwiekszenie efektywności aplikacji kleju poprzez obniżenie zużycia kleju, znaczne skrócenie procesu klejenia, dokładniejszą aplikację.

Zapraszamy do przesłania zapytania ofertowego.

Zespół Baltazar Kompozyty.