Skip to main content

Roving do natrysku na pionowe ściany

{flike=208}

Pragniemy zaprezentować Państwu nowy produkt z naszej oferty zbrojeń szklanych - Roving do natrysku ER13-2400-170. Niniejszy artykuł powstał dzięki wielu testom produkcyjnym przeprowadzonym wraz z naszymi klientami, które miały na celu wprowadzenie do oferty rovingu do natrysku o najlepszych parametrach w przypadku aplikacji na ściany pionowe (duże, pionowe powierzchnie np. ściany wiatrowni, koniowozy, obudowy techniczne).

Podstawowym problemem jaki powstaje podczas tego procesu jest to, że  roving o nieprawidłowej charakterystyce, na którą wpływa preparacja włókien, ich sztywność i grubość powoduje, że włókna po natrysku nie trzymają się pionowej ściny formy i całe połacie przesączonego rovingu odpadają od formy. Wiąże się to z koniecznością włożenia dużego nakładu pracy na zbudowanie sztywnej struktury laminatu (wałowanie, przesycanie żywicą, układanie) co wpływa w istotny sposób na ilość zużytej żywicy i zbrojenia, czas laminowania, jakość wyrobu itp.

 

natrysk 1 natrysk 2

 

 

 

ER13-2400-170 to roving do natrysku charakteryzujący się przede wszystkim:

  • doskonałym trzymaniem się pionowych ścian po natrysku z żywicą, np. Synolite 8388-P-1
  • bardzo dobrym ułożeniem włókien szklanych po rzuceniem z żywicą na formę - czyli tzw. „drapability”
  • odpowiednim przemakaniem do budowy zarówno cienkich jak i grubościennych laminatów
  • doskonałe odpowietrzenie przy konsolideacji, także grubych laminatów
  • minimalne „puszenie” włokien na przelotkach czopera
  • brak szkodliwych zjawisk elektrostatycznych

Porównanie cech ER13-2400-170 do innych rovingów do natrysku (kolor zielony):

wykres bobin

Jak widać na powyższym wykresie, w zakresie natrysku na ściany pionowe oraz brak zjawisk elektrostatycznych prezentowany rowing uzyskuje najwyższe oceny, zapewnia również stosunkowo niskie zużycie żywicy oraz puszenie się (czoper), odpowietrzanie i stosunkowo łatwo się z nim pracuje. Do porównania zestawiliśmy inne rovingi do natrysku z naszje oferty - PPG 6313 (czerwony), który doskonale nadaje się do natrysku na wypraski w branży sanitarnej (niskie zapotrzebowanie na żywicę, doskonałe odpowietrzanie, świetny komfort łatwość pracy) oraz uniwersalny roving CPIC ER10 (niebieski).

Na Państwa zamówienie możemy zaoferować roving z 1, 2 lub 4 sznurkami do czopera z jednego poziomu bobbin na palecie, roving łączony na całej palecie bez dodatkowych wiązań między szpulami. Zapraszamy do wspólnych testów i czekamy na Państwa zamówienia

 

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołacz do Newslettera

 

Jarosław Koksanowicz

Konsultant Techniczny
Menadżer Produktu - Żelkoty, Dodatki do produkcji 
 
Biuro w Jeleniej Górze
kom. 605 078 871
fax 58 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

koksanowicz j 120