Skip to main content

Galeon - trzeci rok owocnej współpracy

700_raptor_skydeckNajwiększy polski producent luksusowych jachtów motorowych, a jednocześnie jeden z najbardziej liczących się producentów łodzi na rynku europejskim, od zawsze stawiał na jakość: „Z najwyższą troską przyglądamy się naszym jachtom tak, aby wyeliminować jakiekolwiek odstępstwa od doskonałości i zapewnić klientowi niepowtarzalne wrażenie obcowania z luksusem w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa” – mówi Maciej Samet, Marketing Manager w firmie Galeon. W tę filozofię doskonale wpisują się najwyższej jakości surowce dostarczane przez Baltazar Kompozyty, który już trzeci rok z rzędu jest strategicznym dostawcą systemów poliestrowych. Laminaty produkowane są w oparciu o nowoczesne żywice firmy DSM oraz żelkoty BÜFA Marine.  Dzięki takim surowcom nie tylko powstają lepsze wyroby, ale również poprawiają się warunki pracy i ochrona środowiska.
W ostatnim okresie Galeon wdrożył wiele produktów innowacyjnych dostępnych w naszej ofercie. Zaliczyć do nich można m.in.:

 

  • Bezskurczowy system narzędziowy Rapid Tooling System – pozwalający na budowę wielkogabarytowych form w krótkim czasie. Przy użyciu RTS powstały największe formy flagowych modeli Fly 640 oraz Raptor 700
  • Żywice DCPD do produkcji metodą infuzji podciśnieniowej – rozwijanie najnowszych trendów produkcji jednostek lekkich i bardzo wytrzymałych w sposób przyjazny dla środowiska. Według zapowiedzi producenta w najbliższych latach udział tej technologii będzie stale wzrastał.
  • Szpachle żelkotowe – żelkoty o konsystencji szpachli, idealnie dobrane do koloru bazowego żelkotu, stabilizowane na UV. Jest to produkt pozwalający na szybkie i skuteczne naprawy bez obawy o powstanie odbarwień naprawianych powierzchni
  • Winyloestrowe kleje BÜFA do połączeń strukturalnych – wraz z rozwojem portfolio produktów powstają coraz większe jednostki wymagające połączeń przenoszących duże obciążenia.
  • Metakrylowe kleje strukturalne PLEXUS – wytrzymałe kleje na bazie MMA o bardzo krótkim czasie utwardzania. Pozwalają na zastąpienie tradycyjnych połączeń mechanicznych poprzez śruby, nity, wkręty, stosowane np. w wersji białej stabilizowanej na UV do klejenia Flybidge’y z pokładem.


W 2011 roku planowana jest premiera kolejnej jednostki Galeon 780 Crystal – największego i najbardziej luksusowego jachtu w historii stoczni. Życzymy naszemu Partnerowi powodzenia w realizacji ambitnych planów.

 

cannes

Podczas 33. edycji  targów w Cannes największy obecnie produkowany model  700 Raptor Skydeck  został uhonorowany aż dwiema nagrodami : za innowacyjność oraz najlepszy design w kategorii jachtów do 24 metrów.

Serdczenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: www.galeon.pl

 

 

Informacje dodatkowe o firmie Galeon:
Galeon jest prywatnym przedsiębiorstwem produkcyjnym istniejącym na rynku od 1982 roku. Zajmujemy się produkcją najwyższej klasy jachtów motorowych o długości do 20m, oraz łodzi motorowych. Dysponujemy 18 tys. m² nowoczesnych hal produkcyjno montażowych i 800 pracownikami co czyli nas jednym z najbardziej liczących się producentów łodzi na rynku europejskim.
Nasze jachty motorowe przynoszą satysfakcję i dumę całej firmie. W trosce o wysoką jakość, wygląd i parametry oferowanych jednostek, wdrażamy nowoczesne systemy i technologie  zarówno w procesy produkcyjne jak i zarządzania przedsiębiorstwem. Każdy jacht od początku do końca powstaję pod skrzydłami firmy Galeon. Począwszy od prac konstrukcyjno modelowych, poprzez pokrywanie laminatem aż po instalację silników i wybudowę szkutniczą przeprowadzane są przez wyspecjalizowany personel na miejscu. Końcowym etapem jest zamontowanie opcjonalnego wyposażenia oraz próby wodne. Jesteśmy jedynym producentem na masową skalę tego typu jachtów w Polsce  i nasze kompleksowe podejście do ich wytwarzania zapewniło nam uznanie na rodzimym jak i międzynarodowym rynku.
Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy produkcji dużych jednostek, możliwe stało sie zastosowanie wielu rozwiązań typowych dla luksusowych jachtów w naszej linii łodzi motorowych, co powoduje że cieszą się one dużą popularnością wśród klientów.
Więcej informacji na
www.galeon.pl