Skip to main content

PLEXUS - super klej dla branży transportowej

{flike=240}

plexusITW Plexus - super klej dla branży transportowej

Kleje ITW Plexus są konsekwentnie stosowane przez producentów środków transportu w przemyśle autobusowym, kolejowym i samochodach ciężarowych. ITW Plexus jako producent klejów strukturalnych, poprzez zastosowanie odpowiedniej gamy produktów zapewniają większą wydajność i produktywność.

Zaawansowane rozwiązania klejenia okazały się niezbędnym składnikiem w zakresie poprawy ich procesów projektowych i produkcyjnych u wielu naszych Partnerów. Szeroka gama produktów strukturalnych kleju nadają się do klejenie większość metali, tworzyw termoplastycznych i materiałów kompozytowych, zapewniające niezwykle trwałe wiązanie.

Dlaczego coraz więcej wiodących producentów opiera się na zastosowaniu kleju Plexus? W celu poprawy efektywności kosztowej transport i przemysł potrzebują sprawdzonych rozwiązań, które mogą w znacznym stopniu zmniejszyć wagę elementów.

Samochody Ciężarowe

1Na całym świecie, normy emisji dwutlenku węgla są coraz bardziej rygorystyczne co stwarza wyzwanie dla producentów samochodu. Poprzez zastosowanie klejów z serii Plexus nasi Klienci zmniejszają całkowitą wagę pojazdu, co powoduje następnie zmniejszenie emisji spalin do środowiska. ITW Plexus udowodnił doskonałą wydajność w połączeniu z efektywnością  kosztową w procesie produkcji. Kleje metakrylowe Plexus są lepszą i praktyczną alternatywą dla tradycyjnych metod produkcji ciężarówek i są zatwierdzone przez wielu producentów ciężkich samochodów ciężarowych na całym świecie.

 

Autobusy

2Producenci autobusów muszą zmierzyć się z dużą liczbą pasażerów tych pojazdów, którzy codziennie dojeżdżających do pracy lub szkoły zapewniając im odpowiednią trwałość i niezawodność przez 10-15 lat żywotności. Nowoczesne autobusy są zaprojektowane tak, aby zapewnić pasażerom wygodę. Produkty Plexus oferują wysoką wytrzymałość przy minimalnym przygotowaniu powierzchni, dlatego usprawniają proces produkcji.

Unikatowe cechy naszych systemów klejących pozwala producentom autobusów zastąpić struktury spawania, zmniejszenie zniekształceń oraz brak konieczności obróbki. Zastosowanie kleju przyczyniło się do rozwoju i produkcji niskoemisyjnych autobusów, jako że połączenie z GRP pozwoliło producentom na zmniejszenie masy i poprawę efektywności zużycia paliwa.

Pociągi

3Kolejnictwo to transport w którym potrzebny jest wysoki poziom trwałości łączonych elementów, gdyż mamy do czynienia z dużą liczbą codziennie dojeżdżających do pracy ludzi i transportem turystów. Celem producentów jest stworzenie innowacyjnej konstrukcji, pociągów i wagonów, które muszą oferować niezawodność i bezpieczeństwo. Plexus jako klej strukturalny pomaga producentom szybko zmontować komponenty pociągów w jedną całość. Połączenia zapewniają mniejszą wagę oraz lepsze parametry mechaniczne niż innody łączenia.

Kleje Plexus mają zdolność wiązania różnych rodzajów materiałów takich jak tworzywa sztuczne, metale i kompozyty, guma, szkło - przyczyniając się do obniżenia kosztów komponentów, co jest ważne dla branży kolejowej.

Baltazar Kompozyty Sp. z o.o. wraz z ze swoim Partnerem - firmą ITW Performance Materials - producentem kleów Plexus zapewnia klientom:

  • programy testowe i kompleksowe wsparcie dla projektu pomocy i produkcji
  • wsparcie techniczne i handlowe,
  • pomoc w doborze produktu, metody aplikacji i obsługi urządzenia

Zespół Baltazar Kompozyty rozumie wyzwania, jakie stwarzają nowoczesne środowiska produkcyjne i jest zawsze gotowy, aby przedstawić szeroką gamę produktów dostosowanych do potrzeb Twojej firmy.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie  raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołącz do Newslettera

 

Sebastian Kosicki

Konsultant Techniczny
Menadżer Produktu z grup Kleje, Rozdzielacze

Biuro w Gorzowie Wlkp.
kom. 605 041 771
fax 58 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kosicki s 120