Skip to main content

Nowy klej poliestrowy 740-0666 - optymalny kosztowo klej do odpowiedzialnych zastosowań

{flike id=183}

Nowy klej poliestrowy 740-0666 - optymalny kosztowo klej do odpowiedzialnych zastosowań

Kleje wysokiej jakości znajdują zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach. Nowoczesna technologia klejenia stała się w wielu obszarach pewnym i tanim sposobem łączenia elementów często o różnej strukturze i zbudowanych z różnych materiałów.

zdj 2

Klejenie umożliwia utrzymanie najkorzystniejszego stosunku masy do sztywności. Konstrukcje elementów są coraz lżejsze, przy zachowaniu koniecznej sztywności. Dotyczy to większości zastosowań, głównie w transporcie i branży marine, gdzie masa jest istotnym czynnikiem nie tylko w trakcie budowy, projektowania i montażu, ale przede wszystkim w czasie eksploatacji.

Wspomniany wcześniej aspekt wytrzymałości punktowej jest bardzo istotny - laminaty łatwo jest osłabić przy łączeniu śrubami lub nitami. Klejenie rozkłada obciążenie na większej powierzchni i sprzyja zwiększeniu ogólnej siły przenoszonej przez konstrukcję. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów poszukujących nie zbrojonego włóknem szklanym kleju o dużej wytrzymałości do zastosowania w średnio i mocno wymagających aplikacjach, BÜFA Gelcoat Plus wprowadza na rynek nowy klej poliestrowy o nazwie Oldopal 740-0666.

Produkt ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie klejone laminaty są poddawane wysokim zmiennym siłom - przede wszystkim chodzi o jednostki pływajace, ale również nie narażone na oddziaływanie czynników środowiskowych produkty z branży budowlanej.

zdj 1

BÜFA®-Klebeharz 0666 jest niezbrojoną włóknem szklanym pastą klejącą o konsystencji szpachlówki. Bazuje na kwasie ortoftalowym rozpuszczonym w styrenie i została przyspieszona akceleratorem kobaltowym. BÜFA®-Klebeharz 0666 posiada wskaźnik utwardzacza powodujący zmianę koloru kleju przy mieszaniu z katalizatorem.

Klej może być utwardzany standardowymi nadtlenkami metyloetyloketonu (MEKP) np. Curox M312 i może być przetwarzany zarówno ręcznie lub za pomocą dowolnej maszyny Buefatec do aplikacji kleju, np. Gamma 4BPU i THETA 11 BPU co pozwala na zwiększenie efektywności aplikacji kleju poprzez obniżenie zużycia materiałuo około 30 %, znaczne skrócenie procesu klejenia, dokładniejszą aplikację itp.

Klej 740-0666 może być używany jako szpachlówka o wysokiej wytrzymałości do klejenia utwardzonych laminatów, które są poddawane wysokim obciążeniom dynamicznym.

tabela 1

 

 W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o produkcie prosimy o kontakt z autorem artykułu.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie  raz w miesiącu oraz mieć wgląd do archiwum:

Dołącz do Newslettera

 

Sebastian Kosicki

Przedstawiciel handlowy
Doradca techniczny

Biuro w Gorzowie Wlkp.
kom. 605 041 771
fax 58 691 01 85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kosicki 200x170