Skip to main content

Utwardzacz CUROX M102

Producent: UNITED INITIATORS

Curox M102 to bezbarwna, płynna mieszanina, zawierająca nadtlenek metyloetyloketonu rozpuszczony w estrze alifatycznym. Nadtlenek ten wykorzystywany jest jako inicjator w procesie utwardzania nienasyconych żywic poliestrowych. Podstawową aplikacją jest utwardzanie dużych powierzchni w formach w temperaturze otoczenia przy użyciu przyspieszaczy kobaltowych. Utwardzacz szczególnie nadaje się do utwardzania żywic winyloestrowych wraz z przyspieszaczami aminowymi. Ważną cechą utwardzaczy z serii 102 jest to że nie zawierają szkodliwych dla zdrowia ftalanów.

Główna aplikacja Curox M102 to utwardzanie elementów w formach w temperaturze otoczenia przy użyciu przyspieszaczy kobaltowych. Jest to standardowy czynnik utwardzający dla wszystkich typów nienasyconych żywic poliestrowych w temperaturze otoczenia w połączeniu z zastosowanie przyspieszaczy kobaltowych. Standardowe dozowanie to 1-3% w połączeniu z 0,5-2 procent 1% przyspieszacza kobaltowego lub alternatywnie aminowego.

Utwardzacz Curox M102 powoduje średni wzrost temperatury z czym związane są niewielkie naprężenia wewnętrzne oraz relatywnie krótki czas odformowania. Temperatury poniżej 20oC i niektóre typy żywic znacznie wydłużają proces utwardzania, dlatego zaleca się wówczas używać przyspieszaczy kobaltowych lub aminowych.

W szczególności zaleca się stosowanie utwardzacza Curox 102 do utwardzania żywic winyloestrowych wraz z przyspieszaczami aminowymi ze względu na niskie pienienie, jak również przetwarzanie w laminowaniu ręcznym, natryskowym, odlewach, w procesie nawijania oraz budowaniu powierzchni laminatu (szpachle, żelkoty, topkoty) gdzie laminowane są duże powierzchnie.

Pliki