Skip to main content

BÜFAtec UNI 125 RTM 028-1250

Producent: BÜFAtec

BÜFAtec UNI 125 RTM to uniwersalne rozwiązanie do wtrysku żywicy w technologii RTM do średnich form. Mieszanie żywicy i utwardzacza następuje wewnątrz maszyny, co zapewnia najwyższą jakość mieszania tych składników ze sobą, ale jednocześnie powoduje konieczność każdorazowo po zakończeniu pracy dokładnego przeczyszczenia całego systemu acetonem.

Urządzenie do BÜFAtec UNI 125 RTM miesza i dozuje składniki bardzo precyzyjnie. Przy regulacji ciśnieniem można ustawić bardzo dokładnie ilość mieszanej i dozowanej żywicy. Pompy żywicy i utwardzacza są sprzężone pneumatycznie. Jeśli wąż ssący utwardzacza jest pusty, ponieważ nie ma wystarczającej ilości utwardzacza w zbiorniku, moduł zabezpieczający wyłącza urządzenie.

Maszyna nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o wszechstronność i możliwość zastosowania w różnych technologiach formowania wyrobów kompozytowych. Przy pomocy odpowiednich narzędzi można UNI 125 używać do również do natrysku żelkotu lub jako narzędzie do impregnacji, jeśli potrzeba jako urządzenie do natrysku ciętego rovingu.

Pliki